Hedevej 19,
9560 Hadsund
Her udbydes en rigtig velholdt villa med plads til den store børnefamilie. Her er 142 m2 bolig og 120 m2 særdeles brugbar underetage med højt til loftet og mange gode rum.Villaen er beliggende på Hedevej 19 i Hadsund, hvorfra du har kort afstand til skøn natur og Lindalsskoven, samt i gåafstand til kulturcenteret, gågaden og indkøb i byen. I Hadsund finder du ligeledes en flot nyere skole, børnehaver og et meget stort udbud af idrætsfaciliteter.
En flot gulstensvilla med eternittag og vedligeholdelsesfrie plastvinduer fra 2002. Villaen er løbende moderniseret, så den nu fremstår særdeles indbydende og indflytningklar. Indeholder: Stor entré, flot KVIK køkken, som er i åben forbindelse med den lyse stue, hvorfra der er udgang til 2 dejlige syd-/vestvendte terrasser, hvor solen og sommeren kan nydes i fulde drag. Badeværelse fra 2008 med spabad og bruseniche, soveværelse og 3 værelser, hvor det ene i øjeblikket bruges som et stort walkin-closet.
I underetagen er der stort multirum, hvor det kun er fantasien der sætter grænser for anvendelse. I øjeblikket bruges det som motionsrum og hobby-/syrum, men kan fint anvendes til gildesal, legerum for børnene eller hjemmekontor. Der er endvidere et stort vaskerum, badeværelse og 2 store disponible rum i underetagen.
Der er ligeledes fin carport og godt redskabsrum. Haven er nem og overkommelig og primært udlagt med græsplæne til børnenes spil og leg, hyggelige terrasser og lettere beplantning, så I ikke skal bruge alt jeres sparsomme fritid på havearbejde.
En rigtig fin villa der absolut er et besøg værd, så ring på 98 57 57 77 for en fremvisning af denne herlige villa.

Skal du have solgt først?
Jeg tilbyder en gratis og uforpligtende salgsvurdering af din bolig!