Klitgaardsvej 25,
9492 Blokhus
En perle med gåafstand til Blokhus centrum og Vesterhavet
Villaen er opført i 2006 og fremstår i flot stand, og senere fik man opført en god praktisk garage, som giver ekstra opbevaringsmuligheder. Indretningen er særdeles gennemtænkt med hele 4 værelser og 2 badeværelser, opdelt i to separate afdelinger, hvilket gør det ideelt til både familier og gæster.
Udeområderne byder på lækre terrasser, hvor du kan nyde solen eller finde skygge, afhængigt af hvad dagen kalder på.
Huset er egentlig noteret som villa, da det ligger i byzone, men da der ikke er bopælspligt kan du benytte det som sommerhus.
Huset er yderst centralt beliggende i den attraktive kystby Blokhus. Der er gåafstand til Blokhus centrum, hvor der er gode muligheder for shopping, spisning og indkøb. Dertil et hav af aktiviteter året rundt. Der er ligeledes gåafstand til Vesterhavet.
Ejendommen har også et stort potentiale som udlejningsbolig, hvilket kan gøre din investering endnu mere attraktiv, hvis du kan afse nogle uger om året til dette.
Her får du komfort, funktionalitet og en fantastisk placering – den perfekte base for afslapning ved Vesterhavet!
Kontakt din lokale og aktive ejendomsmægler John Frandsen Hjørring allerede i dag for en fremvisning på 44 77 66 77!

Skal du have solgt først?
Jeg tilbyder en gratis og uforpligtende salgsvurdering af din bolig!